Online

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Strzały w dziesiątkę

Victoria Niemcz – Polonia Bydgoszcz 10:2 (3:1)

Bramki: Nicolas Bąk 4 (1. – głową, 2., 47., 49.), Denis Konek 2 (21., 44.), Jakub Winiarski (51.), Patryk Mroczek (59.), Filip Januchowski (63.), Dawid Dończyk (66.).

Bardzo skutecznie zaprezentowali się nasi zawodnicy przeciwko młodszej drużynie Polonii Bydgoszcz. W sparingu przed ligą wygraliśmy wysoko i potwierdziliśmy swoją wyższość w niedzielnym spotkaniu.

Już pierwsza akcja przyniosła bramkę. Po dośrodkowaniu Filipa Januchowskiego, Nicolas Bąk głową zdobył pierwszą bramkę. W kolejnej akcji, „Nikolić” zdobył drugiego gola. Taka sytuacja na tyle uśpiła nasz zespół, że po indywidualnym błędzie, straciliśmy bramkę. Na szczęście, pięć minut później, Denis Konek w polu karnym zachował zimną krew i pokonał bramkarza gości. Tuż przed zakończeniem pierwszej części meczu, Patryk Mroczek i Klaudiusz Bielicki mogli zdobyć kolejne gole.

Po przerwie zespół zaatakował dużo skuteczniej. Najpierw K. Bielicki z trzech metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką, po chwili Bąk uderzył głową obok słupka. Po dośrodkowaniu Michała Knapkiewicza, Jakub Winiarski z woleja trafił w słupek. Bramka musiała wpaść i w końcu wpadła. W 44. min. po akcji Winiarskiego, Konek zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Goście w odpowiedzi przeprowadzili kontrę i zdobyli kolejną bramkę. To na tyle rozsierdziło nasz zespół, że bramki zaczęły się sypać co dwie minuty. Najpierw dwukrotnie Bąk i jeszcze Winiarski, doprowadzili do wyniku 7:2. Zespół chciał osiągnąć wynik dwucyfrowy, a że przeciwnik nie za bardzo wiedział jak się obronić, udało się strzelić dziesięć goli. W 59. min. , szybką kontrę wyprowadził Bąk i idealnie zagrał do Mroczka, który strzałem pod poprzeczkę, podwyższył rezultat. Dziewiątą bramkę strzelił Januchowski, który po kilku podaniach z kolegami z zespołu, skierował piłkę do pustej bramki. A dzieła dokończył Dawid Dończyk. Jego bramka była tą przysłowiową „wisienką na torcie”. Bardzo przytomnie uderzył lewą nogą przy dalszym słupku.  Wynik oczywiście mógł być wyższy, ale jak to u nas bywa, zawiodła skuteczność.

Pomimo tego, że zabrakło kilku podstawowych zawodników z formacji obronnej, zespół spisał się świetnie. Do zwycięstwa w rozgrywkach, pozostały jeszcze cztery mecze.

Victoria: Głos – Podkrólewicz, Franczak, Pankowski – Dończyk, Andrysiak, Winiarski, Kretowicz – Bąk, Konek, Januchowski oraz Knapkiewicz, Mroczek, D. Bielicki, K. Bielicki, Guziołek.