Online

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Piknik na Nakielskiej

Gwiazda II Bydgoszcz - Victoria Niemcz 0:8 (0:4)

Bramki: Nicolas Bąk 2 (46., 55.), Filip Januchowski 2 (60., 70.), Dawid Dończyk (8.), Tomasz Kretowicz (13. – karny), Antoni Guziołek (27.), Jakub Winiarski (30.).

Czwarty mecz na wiosnę i czwarte zwycięstwo. Mecz przypominał atmosferę pikniku, do której dostosowali się wszyscy aktorzy sobotniego widowiska.

Chociaż już w 8. minucie, po podaniu Denisa Konka, Dawid Dończył trafił pod poprzeczkę, widać było, że nie powtórzy się historia z pierwszej rundy, kiedy wygraliśmy aż 16:0. Stwarzaliśmy sobie mnóstwo sytuacji, ale skuteczność dobijała co najwyżej do 20%. Zespół oddał w całym meczu 23 celne (!) strzały na bramkę, z czego połowę wykonał Nicolas Bąk. Dwa razy trafił m.in. w słupek. „Nikolić” odblokował się dopiero w drugiej połowie, gdzie po dwóch indywidulnych akcjach zdobył bramki na 5 i 6 zero. W pierwszej odsłonie, po jego rajdzie, bramkarz faulował w polu karnym, a „jedenastkę” na gola zamienił Tomasz Kretowicz. Dopiero pod  koniec pierwszej części, najpierw Antek Guziołek wykorzystał sytuację sam na sam, a chwilę później, po dwójkowej akcji Tomasz Bałdyga – Jakub Winiarski, ten ostatni strzelił do pustej bramki.

W drugiej połowie „odkurzył się” Filip Januchowski, dla którego były to pierwsze trafienia w rundzie rewanżowej.

Do zwycięstwa w lidze potrzebne są jeszcze cztery (z pięciu meczów) wygrane.
W niedzielę zespół Victorii gra u siebie z Polonią II Bydgoszcz. Mecz o godz. 15.00.
Victoria: Wiśniewski – Podkrólewicz, Kopański, Adamczak, Andrysiak – Dończyk, Kretowicz,  Winiarski, D. Bielicki -  Bąk, Konek oraz K. Bielicki, Bałdyga, Guziołek, Januchowski.