Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Trzy punkty w deszczu

Victoria Niemcz – KS Łochowo 3:1 (1:1)

Bramka: Igor Lasota (16.), Adam Popiel (40.), Patryk Mroczek (51. - karny).

Przy ciągle padającym deszczu, zespół Victorii wyszarpnął trzy punkty. Goście postawili trudne warunki, ale charakter naszego zespołu, nie pozwolił na stratę punktów.

Patrząc na tabelę, mogło się wydawać, że zawody z Łochowem powinny być spacerkiem. Nic bardziej mylnego. Zespół gości miał nieźle zorganizowaną obronę i dopracowane stałe fragmenty gry, po których stwarzał ogromne zagrożenie. Zaczęło się jednak zgodnie z planem, od naszych huraganowych ataków. Kolejno  Adam Popiel, Patryk Mroczek i Krzysztof Baranowski, strzelili na bramkę gości, ale strzał był zbyt słaby, sygnalizowany lub minimalnie niecelny. W 16. min Popiel dograł dokładną piłkę do Igora Lasoty, który strzelił przy słupku nie do obrony.

Dwie minuty później, Baranowski trafił w poprzeczkę. Jeszcze w pierwszej połowie, Popiel zmarnował doskonałą okazję, będąc sam na sam z bramkarzem. Kiedy wydawało się, że na przerwę zejdziemy z minimalnym prowadzeniem, stała się rzecz niespotykana! Mieliśmy rzut rożny, a jedynego zawodnika Łochowa, ustawionego z przodu, kryło trzech naszych zawodników. Niestety, przejął on piłkę, ominął wszystkich i na koniec strzelił obok interweniującego bramkarza na 1:1.

Po przerwie, to KS Łochowo zaatakowało. Wszak stwarzali zagrożenie tylko z rzutów rożnych, ale mieli ich na tyle dużo, że sytuacja pod naszą bramką stawała się chwilami bardzo napięta. W 36. min Filip Hatłas wybronił strzał, którego właściwie nie miał prawa odbić. Najlepsze co mogło nam się przytrafić w takim momencie, to strzelenie bramki. Mateusz Papke wymienił podanie z Popielem i ten kiwnął dwóch graczy i strzelił obok rozpaczliwie interweniującego bramkarza. W tym momencie, jakby ktoś odłączył gości od prądu.

Znów zaczęliśmy dominować na boisku.  Mroczek nie wykorzystał okazji sam na sam, ale w 51. min w pełni się zrehabilitował. W polu karnym został nieprzepisowo zatrzymany i sam wymierzył sprawiedliwość, trafiając z rzutu karnego. Dwie minuty przed końcem, Popiel mógł trafić po raz drugi, ale tym razem bramkarz gospodarzy wykazał się refleksem.

Cieszy kolejna wygrana. W następnym meczu zmierzymy się w Potulicach z Dębem. Mecz w niedzielę o 11.30.

Victoria: Hatłas – Szczechowski, Kajko, Giża – Lasota, Papke, Baranowski, Mroczek – Popiel oraz Buczkowski, Gliszczyński, Słowik.