DSC_0382.JPG

Online

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Grande Derbi dla pierwszej Victorii

Przy wspaniałej pogodzie rozegrano pierwsze Grande Derbi Niemcza, w którym Victoria I pokonała Victorię drugą 8:0 (3:0), będąc przez całe spotkanie zespołem lepszym. Oba zespoły wystąpiły niemal w optymalnych składach – zabrakło tylko chorych Denisa Konka, Aleksego Szczesika i Adama Rogonia.

Mecz zaczął się od ataków drużyny starszej, ale świetnie spisywał się blok obronny Victorii II i jej bramkarz Filip „Kaczmarek” Hatłas. Dwukrotnie przyszedł mu w sukurs słupek. Przez piętnaście minut starsi nie mogli znaleźć recepty na świetnie broniący się zespół Victorii II. W końcu na strzał z ponad dwudziestu metrów zdecydował się Adrian Knothe i piłka wylądowała w okienku bramki. Trzy minuty później, akcję całego zespołu wykończył Kamil Andrysiak. Trzeciego gola, zresztą swojego pierwszego w karierze, zdobył Iwo Czapiewski, który dobił strzał Andrysiaka. Do przerwy Victoria II w żaden sposób nie zagroziła swojemu przeciwnikowi.

Po przerwie, młodsi, za sprawą Kajetana Podkrólewicza, przeprowadzili szybką kontrę, ale Maksymilian Głos, świetnie obronił jego uderzenie. Victoria II miała jeszcze w tej części spotkania jeden rzut rożny. Resztę czasu poświeciła na obronę swojej bramki.
A było co robić pod bramką „Kaczmarka”. Już pierwsza akcja po przerwie przyniosła podwyższenie rezultatu, a strzelcem gola został Klaudiusz Bielicki. Chwilę później jego brat Dawid, podwyższył na 5:0.

Victoria I zamiast częściej strzelać na bramkę grała swoją tiki-takę, co przynosiło efekt do pola karnego. Tam już dobrze zorganizowana obrona przeciwnika, przerywała akcję.

Indywidualny popis Dawida Bielickiego pozwolił zdobyć kolejną bramkę. Na 7:0 dośrodkował z rzutu rożnego Filip Pankowski, a bramkę strzelił uderzeniem z woleja Andrysiak. Kropkę na przysłowiowym „i” postawił Pankowski, uderzając zza pola karnego.

Victoria I: Głos – Kopański, Adamczak, Knothe, Pankowski, D. Bielicki, K. Bielicki, Winiarski, Mazurek, Kretowicz, Andrysiak, Czapiewski, Knapkiewicz.
Victoria II: Hatłas – Szala, Frąckiewicz, Papke, Lubka, Baryłka, Januchowski, Zwiewka, Dończyk, Podkrólewicz, Tabuła, Popiel.

Następne mecze nasze drużyny zagrają u siebie w niedzielę.