Letnie obozy: Camp Stegna oraz Camp Pobierowo

Spójnia Białe Błota– Victoria Niemcz

Spójnia Białe Błota– Victoria Niemcz 1:2 (0:1)

Bramki: Jakub Winiarski (6.), Marceli Rutka (73).

Tydzień wcześniej Spójnia pokonała lidera z Nowego, co dawało jasny sygnał, że zawody do łatwych nie będą należały. Zespół zagrał jednak do końca, kontrolując przebieg gry na boisku.

Już w 4 minucie, po rzucie rożnym, piłka trafiła do Nicolasa Bąka, a ten z trzech metrów przestrzelił. Kolejna akcja przeniosła już bramkę. Po podaniu Tomasza Kretowicza w pole karne, Jakub Winiarski wyskoczył przed obrońcę i z bliska strzelił do siatki.

Gospodarze grali dosyć czytelną grę, gdzie stoper rzucał piłkę do przodu na walkę napastników z naszymi obrońcami. Po jednej z akcji, piłka trafiła w słupek, po tym jak kopnął ją tam … nasz obrońca. W 17 minucie Bąk, po podaniu Winiarskiego strzelił minimalnie niecelnie. W 26. minucie mogło być już 2:0. Bąk podał do Winiarskiego, który z sześciu metrów trafił w bramkarza. Jeszcze w ostatniej akcji meczu, wyszliśmy z kontrą 2 na 2, ale podanie Winiarskiego zostało zablokowane.

Pomni tego, co nas ostatnio trapiło, wyszliśmy na drugą połową nastawieni na walkę do końca. W 47 minucie, Dawid Dończyk dograł do Bąka, a popularny „Nico” nie pokonał bramkarza w sytuacji jeden na jeden. W 49 minucie padło wyrównanie. Prostopadłe zagranie w pole karne i tam, napastnik gości wykorzystał obecność Mateusza Przewoźnego i efektownie się wywrócił, co przyniosło gospodarzom karnego. Próbowaliśmy cały czas budować akcje. W 61 minucie, Kretowicz uderzył z dwunastu metrów z woleja, ale piłkę odbił bramkarz. Gospodarze mieli jedną wyborną okazję, ale świetnie wybronił Filip Wiśniewski. W końcu nadeszła decydująca akcja. Winiarski pobiegł lewą stroną i dośrodkował w pole karne, a tam Bąka uprzedził bramkarz, piąstkując piłkę. Ta na szczęście trafiła do Rutki, który prawą nogą wpakował ją do siatki.

Zwycięstwo jak najbardziej zasłużone. Gdyby zmierzyć posiadanie piłki, to mieliśmy w tym elemencie ogromną przewagę.

Victoria: Wiśniewski – Knothe, Przewoźny, Kopański, Kraszkiewicz – Dończyk (66. Podkrólewicz), Andrysiak, Kretowicz (62. Rutka), Winiarski (76. Bałdyga) - Bąk.