Letnie obozy: Camp Stegna oraz Camp Pobierowo

Chłopaki na stówę

Victoria Niemcz – Start Warlubie 8:0 (2:0)

Bramki: Nicolas Bąk 2 (53., 59.), Michał Knapkiewicz 2 (63. – karny, 70. - karny.), Denis Konek (14.), Patryk Mroczek (35.), Miłosz Baryłka (65.), Tomasz Bałdyga (69.).

Parafrazując cytat ze słynnego polskiego filmu „Piłkarski poker”, miało być 8:0 i jest 8:0. Tyle bramek brakowało naszej drużynie, aby mieć na koniec sezonu 100 strzelonych bramek. I nawet jedna bramka była ekstra – Tomasz Bałdyga, zdobył swojego pierwszego, historycznego gola.

Trzeba jednak przyznać, że przez większą część spotkania nie zanosiło się na tak wysoką wygraną. Zespół gości rozsądnie się bronił i dopiero w 12. min. stworzyliśmy pierwszą okazję, po której Filip Januchowski trafił w słupek. Dwie minuty później, Denis Konek wyprowadził nas na prowadzenie, po indywidualnej akcji. Dopiero końcowe fragmenty pierwszej połowy przyniosły emocje. Najpierw Klaudiusz Bielicki, dwukrotnie mógł pokonać golkipera Startu, a w ostatniej akcji tej części zawodów, najpierw Nicolas Bąk trafił w słupek, ale dobitka Patryka Mroczka z prawej nogi, znalazła ścieżkę do siatki.

W drugiej połowie ruszyliśmy z impetem. W 40. min. Dawid Dończyk przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem, a kilka minut później, skopiował go Antoni Guziołek. Jeszcze w 50. min. Kamil Andrysiak trafił w słupek. W końcu, prostopadłe zagranie od Tomasza Kretowicza, zakończył celnym uderzeniem Bąk. Ten sam zawodnik, podwyższył wynik na 4:0. Zaczęła się walka z czasem. Kiedy siedem minut do końca, za faul na Konku w polu karnym, Michał Knapkiewicz wykorzystał jedenastkę, zespół uwierzył, że może osiągnąć swój cel. Miłosz Baryłka wprowadził piłkę w pole karne i nieatakowany, zdobył szóstą bramkę. Januchowski dograł do Tomasza Bałdygi, który minutę przed ostatnim gwizdkiem sędziego, zdobył swoją pierwszą bramkę w życiu, podczas zawodów ligowych. Czekaliśmy na setną bramkę i … wpadła. Nieprawidłowo zatrzymano Dawida Bielickiego w polu karnym i Knapkiewicz po raz drugi z rzutu karnego, oszukał bramkarza przyjezdnych.
Teraz zespół przygotowuje się na baraże do ligi wojewódzkiej. Losowanie w tym tygodniu.

Victoria: Wiśniewski – Podkrólewicz, Kopański, Adamczak – Knapkiewicz, D. Bielicki, Kretowicz, Dończyk – Januchowski, Konek, Guziołek  oraz Mroczek, K. Bielicki, Andrysiak, Baryłka, Bąk, Pankowski, Bałdyga.